Opieka specjalistyczna

 • Immunologia

 • Ortopedia

 • Hematologia

 • Ginekologia i Położnictwo

 • Kardiologia

 • Geriatria

 • Psychiatria

 • vr

  Poradnia Immunologiczna

  Immunologia jest dziedziną medycyny zajmującą się reakcją odpornościową organizmu. W ramach naszej poradni leczymy problemy częstych zachorowań i infekcji osób, których układ immunologiczny nie spełnia swojego zadania. Układ ten powinien chronić organizm przed patogenami (wirusami, bakteriami, grzybami) i naprawiać zniszczone struktury po infekcji. Zaburzenia w obrębie jego funkcjonowania prowadzą do przewlekłych stanów zapalnych, których objawy mogą być gwałtowne lub słabe, ale trwające dłuższy czasu. Nieleczone przewlekłe zapalenia prowadzą do uszkodzenia układów i narządów naszego ciała, a nawet do procesu nowotworowego, dlatego szybka reakcja i skuteczne leczenie są niezbędne.

  Pomagamy osobom, które borykają się z problemami nawracających zachorowań tj.:

  – nieustające zakażenia zatok w ciągu roku

  – wielokrotne anginy czy przeziębienia

  – zapalenia płuc i powtarzające się infekcje układu oddechowego (długotrwały kaszel)

  – choroby narządów płciowych oraz problemy niepłodności.

  – choroby autoimmunologiczne

  Zajmujemy się również diagnostyką i leczeniem dolegliwości o nieustalonej przyczynie.


   Przed wizytą

  Pacjenci przed wizytą powinni zadbać o przygotowanie dokumentacji medycznej z przebiegu choroby – wypisy ze szpitala, wyniki badań, książeczkę zdrowia dziecka.

  WAŻNE.
  Dwa tygodnie przed planowaną wizytą należy dokonywać pomiaru porannej temperatury ciała.
  Instrukcja:
  1. Budzimy się i nie wstajemy z łóżka
  2. Pomiar wykonujemy w pozycji leżącej, wkładając termometr pod pachę i następnie zapisujemy pomiar.


  Rejestracja na wizyty komercyjne prowadzona jest telefonicznie lub po przez czat.

  Placówki

  ul. Zachodnia 1, Siemianowice Śląskie

 • knee

  Poradnia ortopedyczna

  Poradnia ortopedyczna zajmuję się całościowo problemami związanymi z narządem ruchu. Rozpoznaje i leczy wady, choroby lub uszkodzenia w przebiegu urazu. Dysfunkcje ze strony układu ruchu są jednymi z najczęstszych przyczyn dolegliwości bólowych człowieka i pogorszenia jakości życia. Wszystkie elementy tj.: kości, mięśnie, więzadła są nieustannie poddawane obciążeniom w trakcie codziennych czynności. Liczne mikrourazy mogą „kumulować się” w jedną poważną kontuzję – nawet bez wyraźnej przyczyny. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie swojego ciała w dobrej kondycji ruchowej.

  Dolegliwości bólowe dolnego, jak i górnego odcinka kręgosłupa są najczęściej następstwem pracy oraz odpoczynku w pozycji siedzącej. Zmiana stylu życia człowieka na przestrzeni kilkudziesięciu lat, wymusza na nas większą dbałość o nasze ciało. Nasz układ ruchu wymaga codziennej stymulacji poprzez regularne przeciągania, spacery czy kilkominutowe ćwiczenia. Zapewnia to zachowanie, choć w minimalnym stopniu, odpowiedniej wytrzymałości i elastyczności elementów układu ruchu.

  Naszym priorytetem jest przeciwdziałanie degeneracji układu ruchu i zapobieganie procesom zwyrodnieniowym, których wczesna prewencja zapewnia „dłuższe życie” naszych stawów, odkładając ewentualną operację w czasie.

  Do poradni ortopedycznej powinniśmy się zgłosić gdy doznamy urazu, a jego objawy nie ustępują znacznie po upływie 3 dni.
  Interwencja konieczna jest także w przypadku nieprawidłowości w budowie układu szkieletowego – ostroga piętowa, hallux, skolioza, szpotawość, czy koślawość kolan. Zajmujemy się również problemami ze strony układu więzadłowego tj.: zwichnięcia, uszkodzenia więzadeł, niestabilność stawów lub uszkodzenia elementów chrzęstnych (np. łąkotek).


  Przed wizytą

  Pacjenci przed wizytą powinni zadbać o przygotowanie dokumentacji medycznej z przebiegu choroby – wypisy ze szpitala, wyniki badań i badania obrazowe.
  Na wizycie mile widziany jest wygodny strój umożliwiający wykonanie testów funkcjonalnych w okolicy problemu.


  Rejestracja na wizyty komercyjne prowadzona jest telefonicznie lub po przez czat.

  Placówki

  ul. Zachodnia 1, Siemianowice Śląskie

 • blood

  Poradnia hematologiczna

  Hematologia jest dziedziną medycyny zajmującą się zaburzeniami w zakresie układu krwionośnego i krwiotwórczego. Krew dostarcza substancje odżywcze niezbędne do funkcjonowania każdej komórki naszego organizmu. Zaburzenia w tym zakresie prowadzą do gorszego funkcjonowania, a nawet uszkodzenia pozostałych układów i narządów. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola stanu krwi, która pozwoli na wykrycie większości niepokojących zmian.
  Pierwsze symptomy, które powinny być sygnałem do niezwłocznej konsultacji z lekarzem to uczucie osłabienia, wzmożona męczliwość, zniechęcenie, uderzenia ciepła/zimna oraz gdy mamy bladą lub marmurkową cerę i skłonności do siniaków.

  Diagnozujemy i leczymy anemie, małopłytkowość, nadpłytkowość, choroby szpiku, nieprawidłowa budowę i skład elementów krwi.


  Przed wizytą

  Pacjenci przed wizytą powinni zadbać o przygotowanie dokumentacji medycznej z przebiegu choroby – wypisy ze szpitala, wyniki badań i posiadać aktualną pełną morfologię z rozmazem.


  Wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

  Aktualne skierowanie od lekarza należy dostarczyć (nie musi być osobiście) do placówki w Katowicach wraz z kartą NFZ. Następnie ustalana jest dokładna data i godzina wizyty.

  Placówka

  Katowice, ul. Szeligiewicza 20


  Wizyty komercyjne realizowane są w Placówce w Siemianowicach Śląskich

  Siemianowice Śląskie, ul. Zachodnia 1


  Kontakt telefoniczny lub po przez czat

 • pregnant

  Poradnia ginekologiczno-położnicza

  Poradnia ginekologiczno-położnicza zajmuje się kompleksową opieką nad kobietą od początku dojrzewania, aż po etap przekwitania. Podczas całego życia, narządy rodne kobiety poddawane są aktywności seksualnej, procesowi ciąży, połogu i menopauzy. Na każdym z tych etapów warto kontrolować stan swojego zdrowia, aby być zdrową i szczęśliwą kobietą.

  Nasz zespół, składający się z lekarzy i położnych zapewnia zaspokojenie potrzeb każdej kobiety we wszystkich etapach jej życia. Naszym priorytetem jest dbanie o komfort i intymność, przy zachowaniu najwyższego standardu wiedzy i profesjonalizmu. Kompleksowa opieka ma na celu przede wszystkim zachowanie zdrowia, zapobieganie chorobom oraz leczenie już istniejących dolegliwości. Wykonujemy USG płodu w wersji 3D i 4D na najnowszym aparacie, który gwarantuje dokładność, przejrzystość obrazu i trafność diagnozy.

  Gabinet ginekologiczny jest bezpośrednio połączony z pomieszczeniem, wyposażonym w toaletę, bidetkę, umywalkę i jednorazowe ręczniki. Dzięki temu pacjentki mogą swobodnie przygotować się do badania. Dla zachowania bezpieczeństwa i intymności, korzystamy z systemu kontroli dostępu, co uniemożliwia wejście do gabinetu osób spoza personelu.


   Przed wizytą

  Pacjentki przed wizytą powinny zadbać o przygotowanie dokumentacji medycznej z przebiegu leczenia lub prowadzenia ciąży – wypisy ze szpitala, wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych.


  Rejestracja na wizyty komercyjne prowadzona jest telefonicznie lub po przez czat.

  Placówki

  ul. Zachodnia 1, Siemianowice Śląskie

 • heart

  Poradnia kardiologiczna

  W dzisiejszym świecie coraz częściej problemy kardiologiczne dotykają ludzi stosunkowo młodych. Dlatego też nie można określić wieku, w którym możemy powiedzieć „ten problem jeszcze mnie nie dotyczy”.

  Pogorszenie stanu mięśnia sercowego niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia i życia człowieka. Wpływ na pracę serca ma stres, zła dieta, brak odpowiedniego odpoczynku i aktywności fizycznej. Istotna jest profilaktyka i regularne badania w celu wykrycia niepokojących zmian, które w początkowej fazie bardzo łatwo poddają się leczeniu. Wiele chorób sercowo – naczyniowych ma swój początek znacznie wcześniej, niż występują zauważalne objawy.

  Poradnia kardiologiczna oferuję kompleksową opiekę w zakresie profilaktyki i leczenia problemów sercowo-naczyniowych. Nasi lekarze specjaliści przy pomocy nowoczesnego sprzętu diagnozują i leczą choroby tj.: choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca oraz jego budowy. Wykonujemy badania echokardiograficzne, EKG, 24H domowy monitoring EKG i ciśnienia (Holter).

  Pierwsze symptomy, które powinny być sygnałem do niezwłocznej konsultacji z lekarzem to ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, uczucie duszności, wzmożona męczliwość i osłabienie. Także częste omdlenia i bladość dystalnych części ciała powinno skłonić nas do zasięgnięcia pomocy.


  Rejestracja na wizyty komercyjne prowadzona jest telefonicznie lub po przez czat.

  Placówki

  ul. Zachodnia 1, Siemianowice Śląskie

 • geriatria 1

  Geriatria

  W związku ze stałym wydłużaniem się średniej długości życia i zwiększaniem się odsetka osób w podeszłym wieku powstała potrzeba stworzenia nowego podejścia w medycynie. Geriatria jako odłam dziedziny interny (chorób wewnętrznych) zajmuje się problemami osób powyżej 65.roku życia, a szczególności bardzo charakterystycznymi problemami, takimi jak:
  – zespoły otępienne
  – zaburzenia pamięci
  – zaburzenia zachowania, np. nieadekwatne zachowania, agresja, pobudzenie
  – objawy wytwórcze: omamy, urojenia związane z zespołami otępiennymi
  – zaburzenia snu, w tym odwrócenie rytmu dzień – noc (podsypianie w dzień, aktywność nocna)
  – depresja, zaburzenia lękowe
  – wielochorobowość (leczenie się u lekarzy wielu specjalności)
  – przyjmowanie wielu preparatów lekowych

  W związku z bardzo odmiennym przebiegiem stanów chorobowych, inną tolerancją leczenia i dużą wrażliwością organizmu na czynniki stresogenne (czyli np. stany zapalne, odwodnienie czy ból), zachodzi konieczność niestandardowego spojrzenia na problemy osoby starszej i dostosowywania/modyfikacji terapii do aktualnej sytuacji.

  Na pierwszy plan wysuwa się potrzeba poprawy lub utrzymania dobrej jakości życia oraz jak najdłuższe utrzymanie samodzielności pacjenta oraz jego funkcjonowania w społeczeństwie. Kolejną ważną sprawą i celem geriatrii jest zwrócenie uwagi na pomoc rodzinie pacjenta geriatrycznego, służąc mu wiedzą i pomocą w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na najbliższą osobę, która bezpośrednio zajmuje się pacjentem geriatrycznym.


  Na każdą wizytę, w miarę możliwości, proszę o zabranie:

  SPISU WSZYSTKICH LEKÓW pobieranych przez pacjenta , nie zapominając o lekach kupowanych bez recepty (jeśli jest taka mozliwość, proszę o zabranie wszystkich opakowań ze sobą)
  POSIADANĄ DOKUMENTACJĘ MEDYCZNĄ (jeśli takową pacjent posiada):
  – wypisy ze szpitali,
  – wyniki badań obrazowych (szczególnie tomografia głowy),
  – ostatnie wyniki badań laboratoryjnych (szczególnie TSH, witamina B12, morfologia, kreatynina, elektrolity)
  SPRZĘT POMOCNICZY: aparat słuchowy, okulary, laskę, balkonik


  Rejestracja na wizyty komercyjne prowadzona jest telefonicznie lub po przez czat.

  Oferujemy także wizyty domowe.

  Placówka

  ul. Zachodnia 1, Siemianowice Śląskie


 • psychiatria czarne

  Psychiatria

  Psychiatria zajmuję się problemami często nienamacalnymi – nie dającymi się zamknąć w sztywnych pojęciach „normy”. Zajmuje się także, już namacalnymi zaburzeniami funkcjonowania ciała, które generuje nasza psychika. Po pomoc psychiatry zgłaszają się pacjenci z prostymi lub bardziej skomplikowanymi zaburzeniami stanu psychicznego, z którymi sami nie są w stanie sobie poradzić, a które często przeszkadzają w prawidłowym, codziennym funkcjonowaniu. Niekiedy współistnieje z tymi zaburzeniami trudna sytuacja rodzinna, życiowa, socjalna czy stresujący tryb życia. Kłopoty natury psychicznej potęgują uzależnienia, traumatyczne przeżycia czy przewlekłe choroby somatyczne.

  Psychiatria to przede wszystkim interdyscyplinarna dziedzina medycyny, która łączy w sobie ogrom wiedzy na temat wpływu różnych schorzeń na zdrowie psychiczne człowieka oraz oferuje odpowiednie leczenie.

  Nie obawiaj się przyjść po pomoc jeśli:

  – boisz się wykonywania prostych, codziennych czynności, wyjścia z domu, kontaktu z innymi ludźmi, publicznych wystąpień
  – zamartwiasz się zanadto rzeczami, którymi nie powinieneś
  – skupiasz się na rytuałach, obrzędach lub obsesyjnych myślach na wybrany temat
  – masz problemy seksualne
  – jesteś smutny i nie masz energii do wykonywania codziennych czynności
  – masz problemy z zasypianiem, lub utrzymaniem snu na tyle długo, żeby dawał on wypoczynek
  – nie masz apetytu, zamartwiasz się zbytnio swoim wyglądem lub jakimś defektem ciała
  – utraciłeś sens życia w przewlekłej chorobie – nowotworowej, po zawale serca, po udarze mózgu i innych
  – twoja babcia, dziadek, mama, tata lub ktoś bliski zachowują się w sposób dziwny, niezrozumiały
  – masz lub ktoś z Twojej rodziny ma problemy z pamięcią, koncentracją uwagi
  – wdajesz się w konflikty z prawem, nie potrafisz panować nad agresją i wrogością
  – masz problem z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, „dopalaczy”, środków nasennych
  – słyszysz nieistniejące głosy lub widzisz nieistniejące rzeczy, obawiasz się prześladowania
  – myślisz o braku sensu życia lub o samobójstwie.

  Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.


  Przed wizytą

  Pacjenci przed wizytą powinni zadbać o przygotowanie dokumentacji medycznej z przebiegu choroby – wypisy ze szpitala, wyniki badań, kserokopie z poprzednich poradni ew. leczenia odwykowego.


  Rejestracja na wizyty komercyjne prowadzona jest telefonicznie lub po przez czat.

  Oferujemy także wizyty domowe.

  Placówka

  ul. Zachodnia 1, Siemianowice Śląskie

   

KONTAKT

Informacja o cookies Zamknij informację o cookies
Ta strona korzysta z plików cookies(ciasteczek). Aby dowiedzieć się więcej na temat samych plików, sposobu ich używania oraz polityce prywatności, kliknij w dowiedz się więcej.